Отвори го главното мени

Промени

с
Бот Менува: it:Assimilazione (linguistica)
[[hu:Hasonulás]]
[[id:Asimilasi (linguistik)]]
[[it:Assimilazione (linguistica)]]
[[ja:同化 (音声学)]]
[[ko:동화 (언어학)]]
6.250

уредувања