Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ja:低地ソルブ語
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ba:Түбәнге лужи теле; козметички промени)
с (Бот Додава: ja:低地ソルブ語)
[[hsb:Delnjoserbšćina]]
[[it:Lingua lusaziana inferiore]]
[[ja:低地ソルブ語]]
[[ko:고지 소르브어]]
[[li:Nedersorbisch]]
6.250

уредувања