Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Одземени 34 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Брише: ar:مونيرا, ro:Monera
(Во царство на монери најбројни и најзначајни се бактериите.Тие се распространети во сите животни средини вода воздух и почва.)
с (Бот Брише: ar:مونيرا, ro:Monera)
[[Категорија:Микроорганизми]]
 
[[ar:مونيرا]]
[[ast:Monera]]
[[ca:Monera]]
[[en:Monera]]
[[et:Monera]]
[[es:Monera]]
[[et:Monera]]
[[ga:Monera]]
[[gl:Monera]]
[[ko:모네라]]
[[id:Monera]]
[[ja:モネラ界]]
[[ko:모네라]]
[[lt:Moneros]]
[[ms:Moneran]]
[[nl:Moneren]]
[[ja:モネラ界]]
[[pl:Monera (biologia)]]
[[pt:Monera]]
[[ro:Monera]]
[[th:มอเนอรา]]
[[vi:Giới Khởi sinh]]
[[tr:Monera]]
[[vi:Giới Khởi sinh]]
59.415

уредувања