Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Одземени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: hy:Սթոունհենջ; козметички промени
с (Бот Додава: war:Stonehenge)
с (Бот Додава: hy:Սթոունհենջ; козметички промени)
|cost =
|structural_system =
|style = [[Неолитска архитектура|неолитска архитектура]]
|size =
}}
[[hr:Stonehenge]]
[[hu:Stonehenge]]
[[hy:Սթոունհենջ]]
[[id:Stonehenge]]
[[is:Stonehenge]]