Омејади: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: eo:Umajadoj
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eo:Omajadoj)
с (Бот Менува: eo:Umajadoj)
[[de:Umayyaden]]
[[en:Umayyad Caliphate]]
[[eo:OmajadojUmajadoj]]
[[es:Califato Omeya]]
[[fa:امویان]]
109.264

уредувања