Разлика помеѓу преработките на „1910“

Одземени 52 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (починат)
с
== Починале ==
* [[7 септември]] - [[Вилијам Холман Хант]], англиски [[Предрафаелити|предрафаелитски]] сликар.
* [[20 ноември]] - [[Лав Толстој]], [[руско благородништво|руски благородник]], [[писател]] и [[политичар]].
 
----