Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cs:Daniil Alexandrovič)
Нема опис на уредувањето
{{Биографија инфо
| име=Даниел Московски
| портрет=Danila_titularnik.jpg
| опис=Кнез на [[Русија]]
| наставка=
12

уредувања