Разлика помеѓу преработките на „Основи на математиката“

с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
[[Категорија:Философија на математиката]]
 
[[ar:تأسيس الرياضيات]]
[[bg:Основи на математиката]]
[[bn:গণিতের ভিত্তি]]
[[es:Fundamentos de la matemática]]
[[fa:بنیان‌های ریاضیات]]
[[fr:Fondation des mathématiques]]
[[ja:数学基礎論]]
[[ko:수학기초론]]
59.415

уредувања