Разлика помеѓу преработките на „Гагаузи“

Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: an:Gagauzes, az:Qaqauzlar
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: an:Gagauzes, az:Qaqauzlar)
[[Категорија:Народности во Украина]]
 
[[an:Gagauzes]]
[[az:Qaqauzlar]]
[[bg:Гагаузи]]
[[bs:Gagauzi]]
59.415

уредувања