Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
Бот Менува: sah:Доҕордуулар (сериал); козметички промени
с (Бот Менува: sr:Пријатељи (роман))
с (Бот Менува: sah:Доҕордуулар (сериал); козметички промени)
* {{imdb title|id=0108778|title=Пријатели}}
* [http://www.triviad.com/quiz/tv/friends.html Занимливи прашања за Пријатели]
 
{{Link FA|ru}}
 
[[Категорија:Телевизиски серии со почеток во 1994 година]]
 
{{Link FA|ru}}
 
[[ar:فريندز (مسلسل أمريكي)]]
[[ro:Prietenii tăi]]
[[ru:Друзья (телесериал)]]
[[sah:Доҕордуулар (сериал)]]
[[sah:Друзья]]
[[sh:Friends]]
[[simple:Friends]]