Разлика помеѓу преработките на „Гренобл“

Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ka:გრენობლი; козметички промени)
{{French commune
|native_name=Гренобл
|image=[[Податотека:Grenoble july 2009.jpgJPG|250px]]
|caption=Гренобл и Алпите во позадина
|région=[[Рон-Алп]]
Анонимен корисник