Хибернација: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: als:Winterschlaf
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bs:Hibernacija)
с (Бот Додава: als:Winterschlaf)
[[Категорија:Физиологија]]
 
[[als:Winterschlaf]]
[[ar:بيات شتوي]]
[[bg:Хибернация]]
109.264

уредувања