Разлика помеѓу преработките на „Абдикација“

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: et:Troonist loobumine
с (Брзо додавање категорија Кралеви (со користење на HotCat))
с (Бот Додава: et:Troonist loobumine)
 
[[Категорија:Цареви]]
 
[[Категорија:Кралеви]]
 
[[bg:Абдикация]]
[[eo:Abdiko]]
[[es:Abdicación]]
[[et:Troonist loobumine]]
[[fr:Abdication]]
[[gl:Abdicación]]
[[uk:Абдикація]]
[[zh:逊位]]
 
[[Категорија:Кралеви]]
109.264

уредувања