Махараштра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 35 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: pa:ਮਹਾਰਾਸ਼ਟਰ
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: et:Mahārāshtra; козметички промени)
с (Бот Додава: pa:ਮਹਾਰਾਸ਼ਟਰ)
[[nn:Maharashtra]]
[[no:Maharashtra]]
[[pa:ਮਹਾਰਾਸ਼ਟਰ]]
[[pam:Maharashtra]]
[[pl:Maharashtra]]
5.665

уредувања