Разлика помеѓу преработките на „Горичане“

Одземени 203 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија села во Албанија| | име=Горичане | област=[[Област Белград (Албанија)|Бел...)
 
{{Инфокутија села во Албанија|
| име=Горичане
| област=[[Област Белград (Албанија)|БелградБерат]]
| округ=
| округ=[[Округ Ура Вајгуроре|Ура Вајгуроре]]
| општина=[[Општина Кутали|Кутали]]
| население=?
}}
 
'''Горичане''' е село во јужна [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[област Белград (Албанија)|областа БелградБерат]], [[округ Ура Вајгуроре|округот Ура Вајгуроре]] и [[општина Кутали]].
 
==Историја==
4

уредувања