Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Додадени 184 бајти ,  пред 10 години
с
с
(Создадена страница со: Лазаристите во Македонија биле членови на Лазаристичката мисија, основана од [[Катол...)
 
с (с)
== Извор ==
<references>
[[Категорија:Битола]]
[[Категорија:Католицизам во Македонија]][[Категорија:Католички црковни редови]]
 
 
{{никулец}}