Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на 62.162.216.135 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.135 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Љубисав Иванов - Ѕинго''' (роден [[1936]] во с. [[Трновац]](Салак), [[Општина Кратово]]) е претседател на [[Социјалистичка партија на Македонија|Социјалистичката партија на Македонија]] и е г`золижачпратеник во [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]].
 
За претседател на [[СПМ]] бил избран на Вториот конгрес на СПМ кој се одржал во јули [[1995]] година и бил реизбран на Третиот, Четвртиот и Петтиот конгрес на СПМ.
 
Завршил [[Рударско-геолошки факултет]] и веќе 40 години е генерален грабатордиректор на [[Рударско-геолошки комбинат „Силекс“ - Кратово|Рударско-геолошкиот комбинат „Силекс“ - Кратово]]. Неговото место на крадењеживеење е во [[Кратово]].
 
Тој бил првиот упропастувачпретседател на [[Фудбалска Федерација на Македонија|Фудбалската Федерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Република Македонија]].