Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 1980“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Игрите останале одбележани по враќањето на [[НР Кина]] на Олимписките игри. Имено, Кинезите долго време ги бојкотирале игрите, поради тоа што МОК дозволувал [[Република Кина]] да учествува како самостојна земја.
 
На игрите, била воведена техолошка новина, а тоа била употребата мана [[вештачки снег]].
 
== Краток преглед ==