Разлика помеѓу преработките на „Соборна џамија (Исфахан)“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот Менува: en:Jameh Mosque of Isfahan; козметички промени
с (Бот Менува: en:Jameh Mosque of Isfahan; козметички промени)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox religious building
|building_name=Џамијата Jamé<br />
|image=Jamé Mosque Esfahan courtyard.jpg
|caption=
{{Шаблон:Џамија никулец}}
{{Шаблон:Џамии во Иран}}
 
[[Категорија:Џамии во Иран|Ј]]
 
[[en:JaméJameh Mosque of Isfahan]]
 
{{Шаблон:Џамии во Иран}}
 
[[en:Jamé Mosque of Isfahan]]
[[fa:مسجد جامع اصفهان]]
[[fr:Grande mosquée d'Ispahan]]