Разлика помеѓу преработките на „Британско кралско семејство“

→‎Галерија на членовите: сликата нема лиценца
(→‎Галерија на членовите: сликата нема лиценца)
Image:Queen Duke Canadian Portrait.JPG|<small>Кралицата и Војводата од Единбург</small>
Image:Charles and Camilla.jpg|<small>Принцот од Велс и и Војвотката од Корнвол</small>
Image:Harry and William.jpg|<small>Принцовите Вилијам и Хари од Велс</small>
Image:Duke_of_York_with_daughters.jpg|<small>Војводата од Јорк и Принцезите Беатриса и Евгенија од Јорк</small>
Image:Lady louise.jpg|<small>Грофот и Грофицата од Весекс со Леди Луиса Виндзор</small>