Разлика помеѓу преработките на „Бело џуџе“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот Додава: jv:Katé putih)
[[lt:Baltoji nykštukė]]
[[lv:Baltais punduris]]
[[ml:വെള്ളക്കുള്ളൻ]]
[[ml:വെള്ളക്കുള്ളന്‍]]
[[mr:श्वेत बटू]]
[[mzn:اسپه کوتوله]]
1.530

уредувања