Разлика помеѓу преработките на „Координирано универзално време“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: oc:Temps Universal Coordenat)
с
 
==Надворешни врски==
* {{fr}} {{en}} [http://www.bipm.org/en/scientific/tai/time_server.html Bureau International des Poids et Mesures UTC/TAI Time Server] Меѓународно биро за координација на времето {{fr}} {{en}}
* {{en}} [http://www.time.gov/timezone.cgi?UTC/s/0/java Службен сајт на САД за UTC време] користи [[Јава]]. {{en}}
 
{{Часовни зони}}
 
{{UTC}}