Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Црква Благовештение на Пресвета Богородица (Тинос)“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Сзр}})
 
{{Сзр}}
 
==грчки==
Most commons reference is ''Παναγία της Τήνου'', but also refered as ''Μεγαλόχαρη της Τήνου'' or ''Παναγία Ευαγγελίστρια της Τήνου''. (the later is the official name I think) --[[User:Egmontaz|<b><font color="#082567">ЕгмонтаЗ</font></b><font color="#CD5B45">♤</font>]]<i><font color="#F0E130"> <sup>[[User talk:Egmontaz|разговор]]</sup></font></i> 17:50, 5 февруари 2010 (UTC)
73

уредувања