Разлика помеѓу преработките на „Јаглехидрат“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Менува: pt:Carboidrato)
[[lt:Angliavandeniai]]
[[lv:Ogļhidrāti]]
[[ml:കാർബോഹൈഡ്രേറ്റ്]]
[[ml:കാര്‍ബോഹൈഡ്രേറ്റ്]]
[[ms:Karbohidrat]]
[[my:ကာဗိုဟိုက်ဒရိတ်]]
21.521

уредување