Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[[Феникс (птица)|Феникс]] - митолошка птица
*[[Феникс|Феникс]] - главен град на сојузната држава [[Аризона]] во [[САД]]
 
[[Категорија:Појаснувања]]
13.850

уредувања