Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: bn:ঢোল
с (Бот Додава: bn:ঢোল)
 
[[Категорија:Музички инструменти]]
 
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
 
[[als:Trommel]]
[[be:Барабан]]
[[bg:Барабан]]
[[bn:ঢোল]]
[[bo:རྔ།]]
[[br:Taboulin]]
[[zh-yue:鼓]]
[[zu:Isigubhu]]
 
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
46.384

уредувања