Шаховски самоучител: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| image = [[Податотека:Авербах_Самоучител.jpg]]
| caption = Корицата на книгата
| author = [[ПетарЈури РомановскиАвербах]]
| country = {{СССР}}
| language = [[руски јазик|руски]]