Патмос: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: eo:Patmos; козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додава: eo:Patmos; козметички промени)
Овој остров и град е вклучен во [[Список на светско културно и природно наследство на УНЕСКО|списокот на културно наследство на УНЕСКО]].
 
== Извори ==
<references />
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.patmos.gr/ Официјално веб-место] {{en}} {{el}}
 
{{УНЕСКО-заштитен}}
{{Грција-никулец}}
{{Додеканези}}
{{Егејско Море}}
 
[[Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
[[Категорија:Додеканези]]
 
{{Додеканези}}
{{Егејско Море}}
 
[[ar:بطمس]]
[[el:Πάτμος]]
[[en:Patmos]]
[[eo:Patmos]]
[[es:Patmos]]
[[et:Pátmos]]