Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

с
Бот Менува: th:ซีเอสไอ: ไมแอมี; козметички промени
с (Бот Додава: sh:CSI: Miami)
с (Бот Менува: th:ซีเอสไอ: ไมแอมี; козметички промени)
{{Инфокутија Телевизиска емисија
| show_name = CSI: Miami
| image = [[СликаПодатотека:CSI Miami.png|275px]]
| caption = Логото на серијата
| format = [[Драма]] - [[Полициски процедури]]
| picture_format = [[480i]] ([[SDTV]]),<br />[[1080i]] ([[HDTV]])
| runtime = 40–45 минути
| creator = [[Ентони Е. Зикер ]]
| starring = [[Дејвид Карузо]]<br />[[Емили Проктер]]<br />[[Адам Родригез]]<br/ />[[Канди Александер]]<br/ />[[Џонатан Того]]<br/ />[[Рекс Лин]]<br />[[Ева ЛаРу]]
| country = {{САД}}
| network = [[CBS]]
Во [[Република Македонија|Македонија]], серијата се емитува на [[А1 телевизија]].
 
== Синопсис ==
Одделот за истрага во [[Мајами]] ја има истата функција како и нивните колеги од [[ЦСИ: Лас Вегас|Лас Вегас]], [[ЦСИ: Њујорк|Њујорк]]. Нивната лабораторија е помала од оние во Лас Вегас и Њујорк, но ја има истата функција, разрешување на сите видови на криминални дејствија, а специјалност им се убиствата во градот познат кај Рајска метропола.
 
{{ТВ-никулец}}
 
== Видете исто така ==
* [[Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас]]
* [[Истрага на местото на злосторството: Њујорк]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://csimiamiwiki.cbs.com/ ''CSI'' Official wiki]
* [http://tv.yahoo.com/csi-miami/show/28267 Yahoo! TV]
[[sl:Na kraju zločina: Miami]]
[[sv:CSI: Miami]]
[[th:ซีเอสไอ: ไมแอมี]]
[[th:CSI: Miami]]
[[tr:CSI: Miami]]
[[zh:CSI犯罪現場:邁阿密]]