Разлика помеѓу преработките на „Шефилд“

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: yi:שעפילד; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: yi:שעפילד; козметички промени)
|- class="even"
| valign="top" | [[Географска положба|Геогр. положба]]:
| 53° 23' [[Северна ширина|сев. ш.]] <br />
1° 28' [[Источна должина|ист. д.]]
|- class="odd"
 
{{никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Обединетото Кралство]]
[[Категорија:Градови во Англија]]
[[vi:Sheffield]]
[[vo:Sheffield]]
[[yi:שעפילד]]
[[zh:设菲尔德]]