Разлика помеѓу преработките на „Глиф“

Додадени 733 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: '''Глиф''' претставува шара, графички облик, која ја препознаваме во одреден систем на п...
(Создадена страница со: '''Глиф''' претставува шара, графички облик, која ја препознаваме во одреден систем на п...)
(нема разлика)
1.717

уредувања