Разлика помеѓу преработките на „Хронологија“

Додадени 2.303 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: thumb|222px|Книгата на [[Јозеф Скалигер ''De emendatione temporum'' (1583) Е почеток на...
(Создадена страница со: thumb|222px|Книгата на [[Јозеф Скалигер ''De emendatione temporum'' (1583) Е почеток на...)
(нема разлика)
1.717

уредувања