Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

с
Бот Менува: ja:ペア・メルテザッカー; козметички промени
с (Бот Додава: hr:Per Mertesacker)
с (Бот Менува: ja:ペア・メルテザッカー; козметички промени)
| сегашен клуб = [[ФК Вердер Бремен|Вердер Бремен]]
| клуб-бројка = 29
| години = 2003-2006 <br /> 2006-
| клубови = [[ФК Хановер|Хановер]] <br /> [[ФК Вердер Бремен|Вердер Бремен]]
| мечови(голови) = 74 (7) <br /> 67 (3)
| реп-години = 2004-
| репрезентација = [[Национален фудбалски тим на Германија|Германија]]
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.permertesacker.de/ Личен вебсајт] {{de icon}}
* [http://www.werder-online.de/english/team/spieler/mertesacker.php/ Профил на клубскиот вебсајт]
* [http://www.fussballdaten.de/spieler/mertesackerper/ Статистика во кариерата на fussballdaten.de] {{de icon}}
 
[[Категорија:Родени во 1984]]
[[id:Per Mertesacker]]
[[it:Per Mertesacker]]
[[ja:ペア・メルテスアッカー]]
[[lt:Per Mertesacker]]
[[mr:पेर मेर्तेसॅकर]]