Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ace:Aimag Uvs; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: ace:Aimag Uvs; козметички промени)
|}
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
[[Категорија:Провинции во Монголија]]
 
[[ace:Aimag Uvs]]
[[bg:Увс]]
[[de:Uws-Aimag]]