Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Критериуми за избрана статија“

с
нема опис на уредувањето
с (+појаснување за кратенката)
с
===Види исто така===
*[[:en:Wikipedia:Article development]] - процесот на развивање на една статија {{en}}
*[[Википедија:en:Wikipedia:TheСовршена perfect articleстатија]] - совршената статија {{en}}
*[[:en:Wikipedia:Featured article advice]] - совети за создавање на избрана статија {{en}}
===Напатствија од англиски википедијанци===