Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: cs:Unikameralismus; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: cs:Unikameralismus; козметички промени)
# одобрување на предлог-законот од претседател, монарх или нивни повереник, ако такво овластување е предвидено со устав, деловник или некој друг правен акт или вообичаено во праксата.
== Видете и ==
* [[Дводомен парламент]]
* [[Парламент]]
 
[[ca:Unicameralitat]]
[[cs:Unikameralismus]]
[[da:Etkammersystem]]
[[de:Einkammersystem]]