Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Бидете храбри во ажурирањето на страниците“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Вики]]те се развиваат побрзо кога корисниците поправаат проблеми и граматички грешки, додаваат факти, гледаат дали се користи прецизен јазик итн. Очекуваме секој да биде храбар: тоа е сосема в ред. Википедија не само што ви дозволува да додавате, ревидирате и уредувате статии — таа ''сака'' тоа да го правите. Ова бара извесна мера на [[Википедија:Учтивост|учтивост]], но функционира. Ќе видите.
 
Се разбира, другите ќе го уредуваат и менуваат она што ''вие'' сте го напишале. [[Википедија:Претпоставите најдобри намери|Не го сфаќајте го лично]]. Тие, како и сите ние, само сакаат да ја подобрат Википедија што повеќе можеможат.
 
==…но не бидете безобѕирни!==