Разлика помеѓу преработките на „Свети Антониј Велики“

с
Создадена страница со: '''Свети Антониј''' ({{роден на|||251}}, {{роден во|Среден Египет}} - {{починал на|||356}}), правосла...
с (Создадена страница со: '''Свети Антониј''' ({{роден на|||251}}, {{роден во|Среден Египет}} - {{починал на|||356}}), правосла...)
(нема разлика)