Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: he:היברידיזציה
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ca:Hibridació)
с (Бот Додава: he:היברידיזציה)
[[fi:Hybridisaatio (kemia)]]
[[fr:Hybridation (chimie)]]
[[he:היברידיזציה]]
[[hu:Hibridizáció]]
[[id:Hibridisasi orbital]]
10.025

уредувања