Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот Менува: kw:Kernewek
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: an, id, is, os, vec Менува: ga, kw)
с (Бот Менува: kw:Kernewek)
[[ja:コーンウォール語]]
[[ko:콘월어]]
[[kw:KernowekKernewek]]
[[la:Lingua Cornubica]]
[[li:Cornish]]
3.205

уредувања