Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додаден 31 бајт ,  пред 11 година
с
Бот Додава: eo:Tarator; козметички промени
с (Бот Додава: hu:Tarator)
с (Бот Додава: eo:Tarator; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[СликаПодатотека:TaratorBg.jpg|thumb|200px|Таратор]]
'''Таратор''' или '''таратур''' ('''„тарто́р“''' во [[Струмица]]) е освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата пролет и жешкото лето.
 
 
=== Состојки (за четворица) ===
* една глава [[лук]] (''Allium sativum'')
* половина килограм [[кисело млеко]]
* две свежи краставици (''Cucumis sativus'')
* 100ml сончогледово или [[маслиново масло]]
* една мала [[лажица]] [[Готварска_солГотварска сол|сол]]
=== Потребен специјален прибор ===
* дрвен сад за толчење (дибек)
* дрвен толчник (токмак)
=== Подготвување ===
Лукот се дели на чешниња и се лупи. Чешнињата се ставаат во дибекот со сѐ солта и се толчат сѐ додека не се добие еднолична маса. Во дибекот се додава сето масло и со толчникот се меша сѐ додека маслото не се впие во истолчениот лук. Масата треба да добие конзистенција слична на мајонез. Киселото млеко се истура во длабок порцелански или стаклен сад и во него се додава истолчениот лук. Се меша за да се изедначи. Ако киселото млеко е прегусто, некои додаваат малку студена вода. Други пак претпочитаат тараторот да остане погуст.
== Сервирање ==
Готовиот таратур пред сервирањето се лади во фрижидер. Непосредно пред послужувањето може да се додадат коцки мраз.
 
 
[[Категорија:Македонска кујна]]
[[el:Ταρατόρ]]
[[en:Tarator]]
[[eo:Tarator]]
[[es:Tarator]]
[[fa:آب‌دوغ خیار]]