Разлика помеѓу преработките на „Свод“

Додаден 41 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Додава: sr:Свод, tr:Tonoz (mimarlık)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: sr:Свод, tr:Tonoz (mimarlık))
[[ru:Свод]]
[[sk:Klenba]]
[[sr:Свод]]
[[sv:Valv]]
[[th:เพดานโค้ง]]
[[tr:Tonoz (mimarlık)]]
[[uk:Склепіння]]
14.744

уредувања