Разлика помеѓу преработките на „Евлија Челебија“

Додадени 25 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: az:Övliya Çələbi
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: az:Övliya Çələbi)
[[Категорија:Патеписци|Челебија, Евлија]]
 
[[az:Övliya Çələbi]]
[[bg:Евлия Челеби]]
[[bs:Evlija Čelebi]]
14.744

уредувања