Разлика помеѓу преработките на „Државна химна“

Одземени 69 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Брише: new:तेचिय कीतम् (तमिल संकिपा); козметички промени
с (Бот Додава: hi:राष्ट्रगीत)
с (Бот Брише: new:तेचिय कीतम् (तमिल संकिपा); козметички промени)
== Видете исто така ==
 
* [[Листа на национални химни]]
 
* [[Листа на патриотски песни]]
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.national-symbol.com The World All Countries Anthems], страница за национални симболи, вклучувајќи и химни на сите нации.
* [http://www.national-anthems.net/ Колекција на национални и територијални химни.]
 
[[Категорија:Химни]]
 
[[nds:Natschonalhymne]]
[[nds-nl:Volkslaid]]
[[new:तेचिय कीतम् (तमिल संकिपा)]]
[[nl:Volkslied (nationaal symbool)]]
[[nn:Nasjonalsong]]