Разлика помеѓу преработките на „Трансилванија“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
* Седумте села со цркви и заштитни ѕидови во Трансилванија
 
==Наводи==
==Референци==
{{reflistнаводи}}
 
==Видете исто така==
*[[Молдавија (регион)|Молдавија]]
 
[[Категорија:Трансилванија| ]]
{{Романија-никулец}}
[[Категорија:ИсторијаПоделени на Романијарегиони]]
 
[[Категорија:ТрансилванијаПоранешни земји во Европа]]
[[Категорија:Историја на Романија]]
 
[[ang:Seofonbyriȝ]]