Разлика помеѓу преработките на „Меѓународна организација на трудот“

с
Бот Менува: eo:Internacia Organizaĵo de Laboro; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: eo:Internacia Organizaĵo de Laboro; козметички промени)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ilo.org/ Официјална страница на МОТ]
 
[[Категорија:Обединети Нации]]
[[el:Διεθνής Οργάνωση Εργασίας]]
[[en:International Labour Organization]]
[[eo:Internacia OrganizoOrganizaĵo de Laboro]]
[[es:Organización Internacional del Trabajo]]
[[fa:سازمان بین‌المللی کار]]