Разлика помеѓу преработките на „Логотет“

Додадени 226 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
*''Logothetes tou genikou'', одговорен за даноците во државата.
*''Logothetes tou stratiotikou'', одговорен за воената економија и заслугите на воените лица.
 
[[Категорија:Византија]]
 
 
[[bg:Логотет]]
[[en:Logothete]]
[[fr:Logothète du Drome]]
[[it:Logoteta]]
[[he:לוגופט]]
[[pt:Logóteta]]
[[ro:Logofăt]]
[[ru:Логофет]]
[[uk:Логофет]]
75

уредувања