Разлика помеѓу преработките на „27 јануари“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: li:27 jannewarie Брише: fj:27 January; козметички промени
с (Бот Додава: fj:27 January)
с (Бот Додава: li:27 jannewarie Брише: fj:27 January; козметички промени)
 
{{Месеци}}
 
[[Категорија:Годишни денови|127]]
 
[[fi:27. tammikuuta]]
[[fiu-vro:27. vahtsõaastakuu päiv]]
[[fj:27 January]]
[[fo:27. januar]]
[[fr:27 janvier]]
[[la:27 Ianuarii]]
[[lb:27. Januar]]
[[li:27 jannewarie]]
[[lmo:27 01]]
[[lt:Sausio 27]]