Булова функција: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: Во математиката, '''(конечносна) Булова функција''' е [[функција (математика)|функција]...)
 
сНема опис на уредувањето
* [[Булова логика]]
{{Col-break}}
* [[БулевоБулово-вреднувана функција]]
* [[Логички сврзник]]
* [[Вистинитосна функција]]