Булова функција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3.964 бајти ,  пред 12 години
Создадена страница со: Во математиката, '''(конечносна) Булова функција''' е [[функција (математика)|функција]...
(Создадена страница со: Во математиката, '''(конечносна) Булова функција''' е [[функција (математика)|функција]...)
(нема разлика)